Total Views: 138

У перші дні війни була цілковита дезінтеграція у сфері психології і психіатрії. Неймовірно велика хвиля самогубств, панічних атак, гострих стресових реакцій серед населення і військових показали цілковиту неспроможність державної системи охорони здоров’я справитися з цими викликами. Багато психологів та асоціацій почали надавати психологічну допомогу всім. Практично всі біженці з окупованих територій росією ринули на західну частину України. Їхній страх у очах, панічні реакції і характерна поведінка індукувала психічні розлади та загострення психосоматичних хвороб у мешканців не окупованої території України.

З ВПО у прихистку по вул. Федьковича (06.03.2022)

Березень 2022 року, з ВПО у прихистку по вул. Федьковича

 

З перших днів повномасштабної війни центр бізнес- та психологічного консультування «Ля Телепате́», який заснований Оленою Коссак у 2015 році, почав формувати психологів для надання психологічної допомоги, юридичної допомоги, а також допомоги з поселенням та логістикою.

 

 

 

Квітень 2022 року, ліцей «Оріяна» - Олена Коссак проводить психологічний тренінг для ВПО

Квітень 2022 року, ліцей «Оріяна» – Олена Коссак проводить психологічний тренінг для ВПО

 

 

 

Підрозділ кризового консультування працює і зараз у режимі 24/7.

 

 

 

 

Допомога є комплексною і в основу її діяльності покладена бригадна модель надання психологічної допомоги за Богданом Ткачем.

Суть якої полягає у скринінговій діагностиці і розподілі в залежності від важкості і нозології потоку клієнтів. Другим етапом є надання консультативної допомоги з легкими випадками та постановка багаторівневого діагнозу клієнтам з важким перебігом розладу. Власне кожен фахівець займається роботою з певним аспектом проблеми клієнта, а очолює цю бригаду нейропсихолог, який здійснює кваліфікації симптоматики на первинну, вторинну і третинну, що є визначальним у побудові стратегії і тактики надання комплексної допомоги. Тому були фахівці з нейропсихології, психотравми, фізичної терапії (масажисти і фахівці з краніосакральної терапії), психіатри. Були такі випадки, що люди мали переломи кінцівок і через свою стресову реакцію не відчували болю і не помічали переломів тому доводилося запрошувати та скеровувати до лікарів.

Наплив людей був такий великий, що довелося масштабувати підрозділи центру і розгортати додаткові його представництва.

Заслуговують на увагу такі напрямки:

«Ваш психолог», який реалізовувався у форматі анонімної індивідуальної роботи з Клієнтами;
«Кризова психологія» онлайн та офлайн консультації з залученням фахівців з інших міст (Київ, Одеса);
«Сімейні проблеми» для пар яких розлучила війна;
«Дитячий психолог» для вирішення широкого спектру педіатричної та педагогічної психології.

Варто наголосити, що у форматі телепсихологічного консультування надається допомога не лише особам у Галичині, а й всім Українцям, як на вільних і окупованих землях так і в інших країнах.

Крім психолого-медичної допомоги була приділена велика увага ресоціалізації і адаптації внутрішніх мігрантів чи правильніше сказати гостей з «Великої України» до нових економічних реалій та культурних особливостей галицького краю.

 

Перше — це навчання мігрантів української мови. Мова має визначальне значення для державотворення!
Друге — це працевлаштуванні і допомога запустити заново свій втрачений чи частково втрачений бізнес. Для цього надавалася консультативна допомога та ведення тренінгів з стратегічного і тактичного маркетингу, управління персоналом, тімбілдингу.

 

 

Також велася інтенсивно пропагандивна робота і як в Україні так і за її межами. Максимально приверталася увага до потреб фронту так і проблем цивільного населення. Реалізовувалася ця робота через залучення іноземних селебріті, виступи на телебачення, дописами в соцмережах, ознайомлення світу з історичним аспектом антиукраїнської політики росії (Голодомори, репресії, війни).


Проте найбільшою гордістю нашого центру є створення освітніх програм для швидкого формування психологів-професіоналів для надання допомоги населенню в час війни та поствоєнний час.

 

Напрямок з «Постнекласичної нейропсихології» та «Інноваційної сексології» проводить засновник Української наукової школи нейропсихології, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник, лікар, професор, керівник науково практичного центру нейропсихології та психосоматики при «Дева клінік» Богдан Ткач.

 

 

Слава Великій Україні!