Total Views: 521

Вітаю, друзі, Павло психоаналітик, експерт Ля Телепате на зв’язку!
Сьогодні поговоримо про токсичну атмосферу на роботі.

Почнемо з того, яка ви людина і який в вас був досвід в житті.
Якщо ви є інтроверт, вам складно формувати стосунки, велика кількість людей для вас відчувається некомфортно (а іноді навіть небезпечно), наприклад, вам вже на старті буде складно входити в колектив.

Якщо до цього приєднати ваш невдалий досвід попадання в колектив (сад, школа, універ), то при попаданні в робочий колектив ви з великою долею ризику будете підсвідомо обирати ту ж саму роль, яка була у вас раніше – аутсайдер, тихоня, та людина, на яку постійно скидають усе і вона не може відмовити.

 

Це обґрунтовується тезою Ф. Дольто, суть якої: в кожному колективі підсвідомо йде розподіл ролей – лідер, забіяка, аутсайдер, ображений та інші.
А ще й не будемо забувати про проекцію батьківської деспотичної внутрішньої фігури Супер-Его на реального начальника, який (чи яка) дуже гарно відповідає цієї проекції.

І ось ви вже вмикаєте той самий стиль взаємодії – соромитесь, коли хочете щось для себе попросити, відчуваєте провину дитячу, коли зробили щось не так, вам погано від образ, ваші кордони порушують просьбами, що не входять до КЗоТу.

Через наші проблеми з наявністю деструктивних установок (погана/хороша людина, вкладене відчуття провини, боргу, сорому, думки «злитися погано» та ін) проти нас будуть легше спрацьовувати маніпуляції, газлайтинг, проекції.

Так, багато людей, з якими ви будете працювати, вже звикли через маніпуляції формувати робочі стосунки.
«Ти в нас найкращий працівник, ми підвищимо тобі з/п на 5-10 відсотків, бо ти такий хороший» – скаже ваш начальник, і накине вам вдвічі більш обов’язків, а ви будете свідомо радіти, а підсвідомо відчувати якесь лайно.

Маніпуляція – це підсвідоме повідомлення, яке в вас вкладають, і ви здатні формувати контрманіпуляційні дії та захищати себе.
Які саме? Дізнаєтесь в наступному дописі!