Total Views: 260

 

Для усвідомлення і прийняття правил ефективної ринкової комунікації, продавцю варто подумати в іншому ключі над бізнесом і тим, на що він тратить свої зусилля щодня.

Пропонуємо розглянути кілька пунктів, на які ефективний продавець повинен переорієнтувати свій світогляд, перебуваючи на ринку.

Отже:
1. Будь-який бізнес виходить на ринок з однією єдиною метою – отримання прибутку, у довгостроковому періоді точно, а у короткостроковому – бажано. Все решта – емоції та необізнаність суб’єктів бізнесу.

2. Отримання грошей від Клієнта означає реалізовану ціль бізнесу. Відсутність грошей від Клієнта означає даремно витрачений робочий час.

3. Кожен учасник підприємства ходить на роботу насамперед з метою заробити гроші. Усі інші цілі є невірними і призводять в результаті до падіння надходжень а далі і закономірно до ринкового падіння і самого підприємства.

4. Позитивні стосунки у колективі не можна назвати обов’язковими, проте у психологічному дискомфорті люди працюють значно менш ефективно і їм важко налаштуватися не те що на незнайомого Клієнта – а й на своїх сусідів по офісу.

5. Чим швидше ви досягнете 3 та 4 етапів Клієнтоорієнтованості (див. розділ «Ступінь зрілості Клієнтоорієнтованої Компанії»), тим швидше ваші прибутки почнуть зростати.

6. Намагання компанії досягти високого рівня клієнтоорієнтованості увінчуються успіхом не лише за умов чистої конкуренції при високій еластичності (чутливості) попиту, а й при інших ринкових ситуаціях – монополістичній конкуренції, олігополії, монополії. Адже ринкові можливості міняються, технології йдуть вперед і поступово усі ринки наближатимуться до стану рівноваги. Як виробники, ми ніколи не можемо знати точної дати розвитку нашого ринку, тож працювати доведеться на випередження.

7. Кредит довіри, отриманий новими Клієнтами по рекомендації попередніх Клієнтів – безкоштовний бонус не лише у наші стосунки, а й об’єктивно у наші ринкові позиції.

8. Ефективність продажів потрібно аналізувати між собою, а способи продажу та скрипти – час від часу переглядати. Як це дивно не звучить, той чи інший спосіб продажу є у моді певний час.

9. Інші продавці, не готові зменшувати рівень своєї пихи, будуть вас обманювати і розповідати про те, як вони «поставили нахабного клієнта на місце», і наче їх фінансовий стан від цього жодним чином не постраждав.

10. Високий рівень Клієнтоорієнтованості дозволяє поставити вищу ціну і Клієнт не торгуватиметься, за відсутності Клієнтоорієнтованості доведеться постійно балансувати на межі валового доходу і прибутку.
Внутрішня готовність підприємства і окремих його працівників рости і мінятися – приведе в результаті усю команду до кращих ринкових позицій. Інші учасники ринку спочатку намагатимуться вас ігнорувати, потім повчати, а потім – тихенько вивідати секрети вашого успіху.  А коли вони все-таки прийдуть до вас і запитають напряму, порадьте їм кращі джерела свого навчання, наприклад, книжки, написані практиками