Total Views: 337

 

 

Настав холодний зимовий темний час. Хочеться довго спати, багато відпочивати, а то й взагалі не виходити з дому ?

Менеджери та керівники звертаються до нас із запитанням – як отримувати мотивацію кожного дня, та ще й так, щоб робота не перетворювалась в рутину і приносила задоволення. І бажано, щоб іще при цьому зростали (чи принаймні не спадали!) ентузіазм та захоплення.

Всупереч популярній думці, що мотивацію можна отримувати із джерела зовні (будь-якого, чи то заробітна плата, чи то коуч, тренер, чи дружній колектив) – левова частина мотивації людини знаходиться в ній самій  – в її внутрішніх установках та переконаннях. Грубо кажучи, при відсутності віри, мотивувати людину стає практично нереальним.

Також вагомим є той факт, що людина не може бути одночасно позитивно- і негативномислячою. Вона може вдавати з себе позитивну, але в реальності залишатись негативною і цим насичувати усі свої думки та вчинки. Життя міняється, самопочуття міняється і часто трапляється таке, що позитивна людина внаслідок пережитих якихось подій чи емоцій – стає негативною. У чому це проявляється? Є кілька критеріїв, які допоможуть протестувати себе чи когось на предмет позитивного чи негативного мислення.

Сміятися разом. Щиро людина сміється, чи нещиро? (Щирий сміх звучить як “ха-ха”, тоді як “хе-хе” – це сміх, який з себе видушують, “хі-хі” – це затаєна насмішка). Чи заразним є сміх? Якщо людині дійсно смішно, вона сміється “заразно” – це легко відчути у наступних напливах сміху, які приходять у групі людей. Наступним критерієм є склад думок. Про що людина думає і чим закінчуються ці думки? Позитивним фіналом чи сценою з фільму жахів? Де людина бачить себе у фіналі історії – на верхівці хмарочоса з келихом шаманського чи у ДТП? І ще один критерій – знову ж таки, пов’язаний з вірою. Віра у краще майбутнє, віра у завтрашній день, віра в успіх компанії, у якій ти працюєш. Практика показує, що зв’язок між реальними успіхами компанії і віру в це якоїсь частини її працівників – дуже відрізняються, навіть якщо мають пряму фінансову залежність. Якщо зневірі піддалися ключові гравці – це для компанії загрозливо, і може спричиняти непрогнозоване розривання уже підписаних угод, відміну попередніх успішних домовленостей та інші неприємні речі. Якщо зневірі піддалися неключові працівники – це не так загрозливо, проте з часом доведеться з ними все одно щось робити, адже вони спілкуються між собою, приходять нові працівники і роль такої людини у колективі все одно зростатиме, тож рано чи пізно вона своїми думками з кимось поділиться.

Ми пропонуємо вашим менеджерам та керівникам провести такого роду заняття із своїми підлеглими – вони зможуть ближче поспілкуватись, обмінятись думками щодо майбутнього компанії і разом помріяти, адже саме з цією метою малюються колективні схеми, малюнки чи стінгазети.
Отже, мотивація має внутрішнє походження. Виходячи з цього, людина буде діяти із більшою або меншою продуктивністю.

Важливо також врахувати – щодня організм нагенеровує оптимальну кількість енергії. І якщо її використовувати менше деякий час, то її менше і утворюватиметься. В результаті, через деякий час роботи без самомотивації, людина має енергії менше, продуктивності менше, і змусити себе виконати роботу швидко та без помилок стає складним та взагалі недосяжним. Щодня потрібно слідкувати за самим собою – куди я йду, що я роблю, до чого це призведе? Який результат мої сьогоднішні дії дадуть через рік, п’ять, десять років? Не потрібно чекати, поки тебе хтось тормошитиме і закликатиме до роботи, бо це і так буде малоефективним і досяжним виключно завдяки “батогу” та короткотривалим емоційним поштовхам.
Якщо ви читаєте цю статтю, значить, тема мотивації для вас дійсно актуальна :) тож починайте працювати вже від сьогодні. Розпитайте у своїх керівників і партнерів про ваше майбутнє, куди ви йдете, які у вас плани, де ви будете через деякий час. Поставте собі фундаментальну ціль і щодня працюйте над її досягненням.

Працюйте над позитивністю свого мислення, займіться фітнесом для мозку, коли ви його настроюєте на думки, а не він, як божевільний телевізор, демонструє вам набір скажених та безглуздих картинок і таких самих думок та емоцій. Визначте реальну вартість години вашого робочого часу і попрацюйте над її збільшенням. І нарешті – заражайте вірою і впевненістю у завтрашньому дні людей навколо себе – адже так тяжко зберігати мотивацію та віру у власні сили на фоні постійних негативних новин, песимістичних очікувань, зими за вікном і війни на Сході. Добре, цими словами не можна закінчувати статтю :) Майбутнє – це кращий час нашого життя. Кожного дня ми стаємо сильнішими і розвиненішими. У нас з’являються нові, не бачені раніше можливості. Ми стаємо більше реалізованими у професійній діяльності. У нас з’являються нові цікаві знайомства, позитивний досвід, зустрічі і подорожі. І врешті – нам дається рівно стільки, скільки потрібно для росту. Тож розвиваймось щодня у компанії успішних, позитивних, активних, цікавих людей.