Total Views: 1 520

 

Усі керівники бізнесу, власники та відповідальні особи хоча б раз в житті стикались із такою проблемою, як негативні емоційні прояви (аж до травматичних для особистості) у процесі роботи. За наявності на ринку великої кількості різноманітних тренерів та бізнес-тренінгів по Львову та загалом по Україні, вони намагаються отримати додаткові знання та практичний досвід, як на це впливати, проте далеко не завжди воно так виходить…

Тому ми вважаємо, що керівники і причетні до управління люди повинні володіти базовими психологічними знаннями та орієнтуватися у емоційних проявах та поведінці працівників. Для цього ми сформували цілий ряд занять, опорними з яких є тренінги на базі нашого центру «Людський ресурс або як виявити в компанії прихованого агресора»  або «Секрети управління персоналом», а далі вже можна проходити додаткові навчання та індивідуальні консультації.

Розглянемо ближче види психологічних травм:
–    Монотравма (поодинока подія);
–    Мультитравма (різні види травм у певному часовому проміжку);
–    Секвенційна травма (травматичні події, що повторюються);
–    Екзистенційна травма (події, що несуть потенційну загрозу життю і здоров’ю людини);
–    Бойова травма (внаслідок ведення бойових дій);
–    Травма втрати (втрата близьких, майбутнього, приналежності, ідентичності);
–    Травма розвитку (незадоволення первинних емоційних потреб);
–    Травма ідентичності (несправедливість, приниження);
–    Травма взаємин (буллінг, газлайтінг та ін);
–    Інші види травм

(за матеріалами книги кандидата психологічних наук, практичного психолога вищої категорії, психотерапевта і супервізора, Мороз Руслани Анатоліївни).

Таким чином, ми можемо бачити, що деякі з видів травм можуть виникати – і виникають – у виробничих ситуаціях. Як при цьому повинен діяти керівник? Окрім психологічних знань, використовувати знання практичного менеджменту.

   –   Попередній контроль – передбачає відбір персоналу на основі використання психологічних тестів, які визначають відповідність психологічних особливостей особистості встановленим в організації функціям з врахуванням усталених на підприємстві базових управлінських цінностей (чесність, порядність, взаємоповага) та неухильного їх дотримання;
–    Поточний контроль – проведення постійних активних занять з колективу у формі нарад, семінарів, тренінгів, тім-білдингу та інших з метою зближення учасників колективу між собою;
–   Майбутній контроль – закладання довготривалих основ продуктивної взаємодії між працівниками шляхом матеріальної та нематеріальної мотивації колективу, грамотної розстановки управлінських ролей, формування соціально значимої місії роботи.

Ну а працівникам корисно розвивати такий навик, як дисоціація своєї виробничої ролі – тобто завжди розмежовувати себе особисто і себе на роботі, таким чином менше переживаючи стрес та інші негативні відчуття.

Продуктивних виробничих відносин нам усім!