Total Views: 270

Сьогодні в гості до нашої рубрики “Інтерв’ю з успішними людьми” завітав Анатолій Мельник – успішний бізнесмен, засновник мережі клінінгових центрів “Універсальний Прибиральник”
(Розмовляла Олена Коссак)

ОК: Доброго дня, Анатолію! Ми раді, що ви до нас завітали. У нас аж стало світліше і чистіше.

АМ: Доброго дня і вам :). Щиро дякую за запрошення. Тут дуже затишно і тепло.

ОК: Розкажіть трішки про себе, про свій бізнес. Як Ви прийшли до ідеї організації саме клінінгової компанії?

АМ: Маю двох чудових донечок 2 і 5 років, люблячу дружину й Універсальний Прибиральник. Ідея прийшла в 2004 році, спонтанно, як і більшість ідей, у вигляді простої назви “Універсальний Прибиральник”; вона мені дуже сподобалась і занотував її як ціль на майбутнє. Хоча достеменно не уявляв, що, коли і як це буде реалізовуватись. Просто занотував…

Через два роки, у 2006 році стартував проект “Акули Бізнесу” на каналі ICTV. Оскільки я ТБ не дивлюсь, то не знав про нього, зате мої чудові сестри Вікторія і Світлана мені настійно порекомендували подати на цю передачу якусь із своїх ідей (бо знали, що в мене їх багато). І я їх послухав. А далі – в ютюб є відео мого виступу на цій передачі :). До речі, майже ювілейне – 5 травня йому і відповідно Універсальному Прибиральнику виповниться 10 років.

ОК: Якими були перші кроки?

АМ: Після передачі це була підготовка, команда людей, які мені допомагали (дякую усім) – перше замовлення (миття рекламної вивіски в автомагазині), перші зароблені 10 гривень (вони є в нас у рамочці), активний пошук перших замовників, мої перші помилки і фінансові труднощі, потім їх виправлення і новий правильний курс, за які я перш за все завдячую своєму батькові. Врешті-решт ми пропрацювали в Івано-Франківську перші два роки, усе відлагодили й прийшли до висновку, що потрібно рухатись далі – розвиватись, відкрити філії по всій Україні.

ОК: А звідки з’явилася ідея розвинути бізнес шляхом франчайзингу? )

АМ: Декілька причин.

Перш за все, це те, що ми підбираємо бізнес-партнерів. А це не найманий працівник, який чекає 18:00 аби піти додому (і якщо клієнт зателефонує о 18:02, то слухавка не буде піднята). Це власники бізнесу, які будуть працювати навіть цілодобово, коли потрібно. В будь-якому випадку вони і проконтролюють працівників краще, не лише тому-що знаходяться на місці, а й тому, що фінансово зацікавлені в успіху своєї справи. А також добре знають специфіку та особливості свого регіону та міста. Вони, як риба у воді. Можуть мати чи завести певні знайомства на місцеву рівні, що теж відіграватиме роль.

По-друге, мені не потрібно брати участь в оперативному управлінні (що я дуже не люблю), не потрібно когось контролювати, щось наказувати і т.д. Моє завдання – втілювати в життя мої ідеї (зазвичай маркетингові), які повинні бути ефективними та стимулювати ріст замовлень (рекламні відерця, дисконтна програма “Знижка НАЗАВЖДИ”, ефективна контрактна система тощо). А ще – створювати мотивацію для франчайзі (бонусний рахунок франчайзі, звання “Активний франчайзі”, комплексний рейтинг франчайзі, різноманітні бонуси, корпоративна література). Для того, щоб вони зростали у всіх відношеннях, швидко розвиваючи себе і клінінг у своїх містах, а також подаючи приклад новачкам, які лиш вступили до нашої мережі.

ОК: По якому принципу Ви підбираєте своїх франчайзі? Працівників?

АМ: Я обираю їх серцем. В результаті мої партнери – франчайзі у 95% випадків – відповідальні, чесні й достойні люди (майже не було негативних прецедентів за всю історію розвитку компанії). В їх очах і серці повинен палати вогонь. Тоді все буде гаразд.

ОК: Опишіть ваших три основні досягнення )

АМ:

  1. У критично важливий момент свого життя прийняв рішення, яке суттєво вплинуло на моє життя. Це було перше моє доросле рішення, і я в той момент взяв на себе повну відповідальність за своє життя. Радію, що мої батьки підтримали мене, хоч це було непросто ( і я до кінця не сподівався на це). На початку третього курсу я залишив навчання у військовому інституті. Сталося це у 2003 році.

  2. Через три роки (2006) – послухав сестер і своє серце. Так народився “Універсальний Прибиральник”, який у різний спосіб вже позитивно вплинув на життя сотень людей: клієнтів та клінерів, а особливо моїх партнерів – франчайзі. І це радує.

  3. Через сім років (2010) я зустрів свою майбутню дружину й через три дні прийняв рішення одружитись із нею. Не певен наскільки це саме моє досягнення. Але мені подобається так думати.

Життя триває. Надіюсь, мій перелік досягнень зростатиме.

ОК: Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення? Що тоді робите?

АМ: Таке буває дуже рідко, зазвичай через втому. Просто потрібно відпочити (поспати) і натхнення й запал до роботи вмить повертаються :). Ще я люблю ходити пішки великі відстані (40-50 км в день). Просто ходжу і думаю, спостерігаю, мрію, уявляю, планую, втомлююсь і переключаюсь.

ОК: Як Ви змінились протягом цього часу?

АМ: Подорослішав як мінімум на 10 років :), змужнів, став сім`янином, батьком. Відчуваю, що маю безцінний життєвий досвід. Хоча мав чимало фінансових негараздів за цей проміжок часу через своє невміння правильно відноситись до грошей. Дечому навчився, дечому ще вчусь і вчитимусь далі.

ОК: Що має зробити людина, яка хоче повторити ваш успіх?

АМ: Мабуть , вона повинна бути мною (сміється). Насправді, я не знаю чи це успіх. Але точно знаю, що я на своєму місці у житті. Роблю те, що повинен робити. І мені це вдається. Я дуже люблю “Універсальний Прибиральник”. Є чимало планів, деякі вже досягнуто, а до деяких ще дуже далеко (близько 10 років). І якщо це успіх, то хай буде так. Але це в першу чергу – заслуга моїх партнерів-франчайзі зі всієї України.

ОК: Який ваш девіз?

АМ: Omnia mea mecum porto (якщо правильно пам`ятаю латинь). Все своє ношу з собою.

ОК: Що ви хотіли б розповісти. Порадити нашим читачам?

АМ: Якщо ви відчуваєте, що повинні зробити якусь річ чи реалізувати якусь ідею, зробіть це. Навіть якщо це викличе прогнозований спротив ваших батьків, дружини, друзів і близьких вам людей (хоча наш боязкий мозок часто робить неправильні прогнози, це теж врахуйте :)). Тому-що серце вас ніколи не обдурить. Воно веде вас по вашому шляху в житті.

ОК: Дякуємо за приділений час ) Бажаємо Вам досягнути 100% покриття України і зробити її чистою! )

АМ: Щиро дякую. Обов`язково так і зробимо. З вашою підтримкою та вірою в це :)