Total Views: 257

Сьогодні у наші й рубриці «Інтерв’ю з успішними людьми» керівник декількох різнопланових комерційних проектів, фахівець-маркетолог а також успішна жінка і мати – Олена Анатійчук.
(Розмовляв Тарас Приведа)

ТП: Розкажіть трішки про Вас та про Вашу роботу?
ОА: Я мама, дружина, донька, а також я маркетолог за освітою та за покликанням. Однак свого покликання зрозуміла не відразу, оскільки на початку двохтисячних в Україні мало, хто міг відповісти на питання, що таке маркетинг та для чого він потрібен. Після 5 років навчання у ВИШі, починала свою кар’єру як менеджер з реклами. Однак, зрозуміла, що отриманих знань недостатньо і подалась у світ) на навчання та роботу в Англію. На початках там працювала як різноробочий, однак, на мою думку досить швидко – 3 місяці, отримала підвищення до менеджера відділу промоцій, тоді аналітиком в одній з найбільших авіакомпанії Європи Lufthansa. Після майже трьох років закордонного життя, за сімейними обставинами повернулась в Україну і почала будувати кар’єру з початку. Так мій професійний шлях пройшов через ПР менеджера, менеджера з реклами, маркетолога, керівника відділу маркетингу та з рештою я зупинилась на маркетингу. Ось вже більше 10ти років слідую обраній дорозі, змінюючи лише сфери бізнесу: послуги, виробництво, будівництво, навчання.

ТП: Чи бувають моменти, коли Вас покидає натхнення?
ОА: Так, звичайно. Не можливо завжди бути в драйві. В такі моменти я не зупиняюсь, просто зосереджуюсь на чомусь кардинально іншому. Щоб довше залишатися в «емоційній формі» люблю працювати відразу із двома, однак різними, проектами.

ТП: Сформуйте Ваше ставлення до життя в п’яти словах?
ОА: Робота, навчання, любов, спілкування, незалежність.

ТП: Чим Ви любите займатися у вільний час?
ОА: Люблю читати. Я потребую постійного надходження інформації, а оскільки я є візуалом, читання найкращий варіант для мене. Також люблю екскурсії. Люблю розповіді професійних гідів.

ТП: Як оточуючі сприймають Вашу роботу?
ОА: Сподіваюся, вважають ефективною. Для мене важливий результат і щоб замовник був задоволений. Як то кажуть: «хороша людина, це ще не професія». От і намагаюся бути фахівцем своєї справи.

ТП: Які можуть бути підводні камені у Вашій сфері?
ОА: Правильно оцінити об’єм роботи. Кожний раз, коли я починаю новий проект і розмовляю з новим замовником. Я починаю із слів, чим на вашу думку я займаюся? І кожний раз я чую різні відповіді) О цей багатогранний маркетинг! Я зараз займаюся трьома різними фірмами. На всіх трьох я маркетолог, однак на кожній роблю різні речі! До цього потрібно бути готовим.

ТП: З чого починати новачку, якщо він захоче піти по ваших стопах?
ОА: Головне почати) Тепер мій шлях можна пройти значно швидше. Оскільки вже є у кого повчитися. Якось у мене так виходить в житті, що я постійно знаходжуся у пошуку вчителя, однак не знаходячи його доводиться проходити усе самій. Роблячи звичайні помилки і не втрачаючи відчуття вічного учня. Та я вже звикла), не вірю у швидку перемогу та в Jackpot. Я ніколи не виграю в лотереї. Однак, завжди отримую винагороду за свою працю. І це мене тішить найбільше і це я ціную найбільше. Бажаю новачкам отримувати задоволення від своєї праці та від навчання. Діяльність не буває пустою, треба вміти оцінювати її. Для мене досвід найцінніший – це моє життя, це частинка мене теперішньої.

ТП: Що на початках було найскладнішим для Вас?
ОА: Побороти свою сором’язливість. Страх перед невдачею. Страх відмови і т.д. В мене була ціла низка страхів, оскільки я була досить опікуваною дитиною. Коли пішла у «світ широкий» залишилась на самоті із собою, довелося, або виховати в собі необхідні якості, або знайти собі заміну батьківській опіці. Я люблю свободу, тому обрала перший варіант.

ТП: Чи доводилося Вам у професійній діяльності переступати через свої принципи?
ОА: Ні. Моменти були різні, однак я намагаюся жити так, щоб мені вночі спалося спокійно. І ще ні разу про це не пошкодувала. Щиро переконана, що людина, як і будь що або хто на землі, не може йти проти свого єства, проти свого істинного «я». Так, ми можемо деколи піти на компроміс, однак, не часто. Рано чи пізно те, що є неприроднім для нас руйнує нас.

ТП: Де Ви шукаєте своїх замовників?
ОА: Вони мене знаходять. Ще ні разу не виставляла свою кандидатуру.

ТП: Які Ваші професійні плани в найближчому майбутньому?
ОА: Зараз я є Керівником відділу маркетингу Комплексу «ПЛЯЖ», маркетологом на аутсорсингу у будівельній компанії та керівником проекту Перша у Львові Приватна хім. лабораторія «АКВАлаб». Маю стратегічні плани по всім цим трьом компаніям. Також на наступний рік планую закінчити навчання з курсу МВА Executive Management у Громадській школі бізнесу

ТП: Про що ви мрієте?
ОА: На сьогодні в мене одна мрія – це мир у нашій державі! Я вірю, що незабаром це безглуздя закінчиться. І тоді в Україні відбудеться величезний поштовх до розвитку. Я маю досвід спілкування із людьми із різних країн і постійно переконуюсь у величезному розумовому потенціалі нашої країни. Наша молодь дивує мене щодня. Всі ці напрацювання та знання накопичуються, вони мусять знайти вихід! Я в це вірю!