В стосунках буває таке, що на старті них людина одна, а в якийсь момент стає іншою. Ми можемо спостерігати історії, де людина скаржиться, що до шлюбу, появи дитини чи навіть перших місяців стосунків її партнер був одним, а далі — змінився.

У кожної людини присутні її , а саме її особистість, а також її Маска,  або Персона, яку вона презентує соціуму. Все добре, коли у людини розвинута його особистість (self), і свою Персону вона використовує для здорової взаємодії з соціумом.

😣 Але буває так, що людина може мати вразливе, збіднене self, або навіть пусте. Пуста всередині, не здатна на переживання, емпатію, рефлексію. Людина, яка постійно відчуває свою особистість нікчемною.

Такі люди починають компенсувати відсутність здорового self своєю Маскою, яка далі замінює особистість людини. Вона далі починає ідентифікувати себе з Персоною, для чого їй важливо робити враження, досягати, а головне — ховати своє реальне self.

🙁Входячи в стосунки, така людина в своїй стихії. Ми усі стараємось на перших побаченнях показувати кращі версії себе. Але якщо для людини з розвинутою особистістю це важко, людина, що звикла постійно носити маску, відчуває себе комфортно.

Але проблема Маски полягає у тому, що скільки її не носи, це виснажує і хочеться її зняти. Для цього такій людині потрібне безпечне місце, де вона не буде боятися розголосу, осуду та відторгнення.

Я пригадую історію про чоловіка, який був добрим парафіянином церкви, на роботі та в церкві його усі обожнювали. Він завжди допомагав усім і носив на обличчі веселу посмішку. Питання полягає в тому, куди він приносить свою тіньову частину. Частіше всього це — сім’я.

До цього можна додати активацію рольових моделей дитинства в момент, коли двоє формують сімейну систему.

Благо на сьогодні значно легше заздалегідь побачити в людині ознаки чорного емпата, грандіозного нарциса чи затисненої скупої на емоції людини, яка схильна до ігнорування та втечі від конфліктів.

#нарцисизм #особистість
#маски #Еґо
#стосунки
#психоаналіз