Total Views: 283

 

Війна триває вже більш півроку, і вже можна побачити, що на цьому фоні формується багато нових стосунків. Перше, що треба розуміти – здатність побачити реальну людину під маскою ідеалу.

Якщо брати приклад такого чоловіка, з яким жінці буде легко, буде постійне емоційне збудження, ідеальний  букетний період.
То вже на цьому етапі можна почати спостереження:

–  Періодичні ненав’язливі жарти, в яких є зменшення людини (“ти в мене така дурненька“, “твої дурниці такі милі” та ін.)
–  Однополярний ідеальний образ. Наче немає ніяких негативних рис, а якщо вони проявляються, ви самі починаєте людину виправдовувати, закривати на це очі
–  Багато обіцянок та красивих слів з боку людини (якщо чоловік, він навіть буде часто повторювати, як сильно він хоче від саме цієї жінки дітей)
–  Ваші власні проекції, якими ви наділяєте іншу людину (“він не такий”, “ви усі навколо не знаєте, який він гарний”, “ну і що, що він багато говорить, але які в нього плани!” тощо)

 

 

Взагалі здатність спостерігати та питати правильні питання допоможуть не тільки побачити під маскою сутність, але й обійти стороною потенційно токсичні стосунки:

–  Яким ти бачиш себе і мене у стосунках?
–  Які в тебе стосунки з мамою та батьком?
–  Чи є в тебе образа на колишніх, якщо так, чому?
–  Яка ваша сексуальна сумісність
–  Які в нього способи від реагування агресії? (мовчить, вибухає, маніпулює, звинувачує чи ще щось)
–  Ваші соціальні ролі та погляд на розвиток сімейної системи
–  Чи людина затягує етапи розвитку стосунків та будує перешкоди? Якщо так, які?

Ось друзі, вже такі маленькі заміни рожевих окуляр на реальність зможуть допомогти побачити потенційно патологічні стосунки заздалегідь.

А я нагадую, що веду свою з Оленою Коссак постійну групу підтримки з 18.00 до 20.00 у середах, а також ви можете записуватися на індивідуальні чи парні/сімейні консультації онлайн чи офлайн (Одеса).

   – Павло Думанський, психоаналітик-практик, сімейний психолог, експерт компанії Ля Телепате.