Total Views: 363

Ми постійно сидимо в соціальних мережах, але не помічаємо їх вплив на наші думки, переживання, погляди.

Сьогодні поговоримо про інстаграм.
Для когось інстаграм – це архів для їх фото та спогадів. Але для більшості це – площадка для продажу.
Поговоримо конкретно про продавців ідеального образу життя. Яскраві фото закордонних поїздок, круті тачкі, шикарні фігури, багатий образ життя.
Відвідувач такого профілю бачить яскраву картинку, що формує в ньому бажання отримати то саме – яскравий шматок щастя. Умовно людей можна поділяти по багатьом ознакам, і одним з таких є форма отримання ними задоволення.
Одні здатні відчувати задоволення від процесу. Це задоволення більш спокійне, але розтягується на більш тривалий час.
Інші отримають задоволення лише від результату. Це задоволення більш яскраве, але більш швидкоплинне. Імпульсивні покупки, нездорові стосунки, яскраві емоційні сплески – ось, на кого спрямований продаж ідеального образу життя. 😯
Не помічаючи для себе, люди ідентифікують себе з такими продавцями, і кожен раз відчувають провал в цієї ідентифікації, через що психіка отримує ефект фрустрації (відчування незадоволення).
😣 Додати до цього можна схильність багатьох людей підсідати на контент від таких продавців, як на алкоголь, тютюн чи фастфуд. Людина «висить» на цьому контенті, як немовля на груді матері. Залежність формується непомітно, і ось уже людина постійно споживає контент блискучого життя, від якого постійно в незадоволеному стані.
Відчуваючи себе постійно в стані незадоволення, така людина буде здатна до звинувачень батьків, партнерів чи життя в загалі за то, що їй не дали такого життя на срібному блюді з золотою облямівкою. Це буде руйнувати як життя цієї людини, так і впливати на її оточення. 😩

🙂
Але з цим можна працювати, якщо поступово звільняти себе від даної форми залежності.
Це складний шлях, часто потребуючий роботи з психологом. Почати можна з визнавання та розуміння проблеми.