Ми всі перебуваємо в перманентному стресі/над-стресі, кожному з нас потрібне своє своєчасне зцілення, гармонізація, вчасне скидання напруги і відновлення життєвого ресурсу.

 

Впродовж життя окремо кожен для себе віднаходить, усвідомлює джерело цього ресурсу, знаходить спосіб/способи підтримання та відновлення здорової життєдіяльності, адекватної соціальної активності, творчості, самовдосконалення. А якщо не знаходить, то хоча б здогадується, відчуває, що так можна. Якщо не знаходить, і не здогадується, не відчуває — хворітиме, помре швидше скоріше, ніж пізніше.

 

Зараз ми потрапили в такі умови, до яких кожен з нас був підготовлений в різній мірі.. Старі звички і орієнтири, як і старі смисли можуть не працювати, і усвідомлюються, викристалізовуються нові, проявляться нові джерела ресурсу. Хоч втрачений звичний лад речей, час стиснувся, витрати збільшились, серце тьохкає, життя трансформується, життя продовжується.

 

Наше тіло, наша психіка, наш дух — неподільне єдине,

адаптується до змін, до різких змін, до нестерпно-болючих змін, і хто адаптувався — той вижив. А чим більше ми травмовані, тим менш гнучкі та адаптивні, тим більш ригідні.

 

..І ми всі молодці, впевнений, кожен з нас робить все можливе задля процвітання українців, української землі. Землі, де на першому місці — це воля і життя людини, саме тому ми переможемо і правда за нами!

І це є нашим єднальним ресурсом!

Ми є одне для одного підтримкою і радістю у адаптації до змін.

Гармонізуйте себе і гармонізуйте простір.
Гордо підраховуйте вбитих москалів! Прудкіші брати та сестри першими присипляють ворогів?

Будьте готові підтримати їх при потребі — відпочивайте вчасно, піклуйтесь про себе!
Робіть, що хочете/можете, та навіть дрібне благо покращує світ!

 

Я — займаюсь краніосакральною терапією, наприклад.

 

Краніосакральна терапія (КСТ) – безболісний, дуже м’який і цілком безпечний для дітей і дорослих самостійний метод остеопатії, метод, здатний відновити здоров’я пацієнта у багатьох випадках.

Краніосакральна терапія («cranium» — череп і «sacrum» — крижі) — це оздоровлення організму шляхом мануального впливу на краніосакральну систему через нормалізацію проходження краніосакрального ритму по всьому тілі.

ЦНС має власний пульс, ритм, який називається краніосакральним — задається т.з. гідравлічною системою мозку, що циклічно змінює тиск і задає рух цереброспінальної (спиномозкової) рідини (ліквору), хвилю утворену у шлуночках головного мозку, що омиває головний і спинний мозок і повертається назад в шлуночки. Називать це первинним дихальним механізмом.

 

Це дуже важливий ритм, який можна відчути і виміряти по найменших змінах в положенні кісток черепа, які самі по собі є рухомими. Ритм передається по всьому тілу, виявляється пальпаторно як атеріальний пульс або хвиля легеневого дихання.

 

З точки зору КСТ, будь-які ушкодження, порушення тіла та психіки, навіть давно забуті (травми, запальні процеси, оперативне втручання, вимушена іммобілізація, носіння брекет-систем, акубаротравми/контузії, струси тіла і падіння, нервово-емоційні розлади, психічні травми тощо) призводять як і до місцевих змін тканин, порушенню нервових функцій, рухливості кісткових з’єднань, в тому числі кісток черепа, так і до порушення функціонування цілих структур і систем органів тіла. Все це неодмінно призводить до порушення краніосакрального ритму.

Краніосакральний ритм можна відчути пальпаторно на різних ділянках тіла. При пальпації виявляють ділянки тіла, де значно послаблений, посилений або взагалі відсутній краніосакральний ритм, його наповнення, силу, ритмічність, напрямок посилення або послаблення.
Налагодження фізіологічної роботи краніосакральної системи, нормалізація краніосакрального ритму разом із відновленням функціональності всіх систем людини є ключовими моментами КСТ.

 

Незважаючи на тендітність і легкість краніосакральних технік, за силою впливу на організм вони є потужною формою профілактики та лікування різноманітних захворювань. Доповнюючи природні процеси оздоровлення, краніосакральна терапія використовується як профілактичний захід здоров’я для підтримки опірності хворобам, підвищення емоційного і психологічного стану, поліпшення функціонування центральної нервової системи. Широкий спектр фізіологічних дій краніосакральної терапії, спрямований не тільки на покращення стану краніосакральної системи, але і на відновлення функціональної спроможності опорно-рухової та судинної системи людини роблять застосування її методик доцільними і при функціональних порушеннях хребта та вертебральному остеохондрозі (1), при порушеннях обмінних процесів, гуморальної регуляції, при неврологічних захворюваннях і психічних розладах.

 

КС-терапевт пропонує організму пацієнта шляхи подолання обмежених рухів, нормалізацію краніосакрального ритму, мірою сприймання цього терапевтичного впливу керує організм пацієнта. Тобто виліковування відбувається шляхом активізації процесів самовідновлення пацієнта.

 

Доповнюючи природні процеси зцілення організму, краніосакральна терапія здатна підсилювати стійкість до різних захворювань, полегшити симтоми перебігу захворювань, і є ефективним засобом при різних проблемах дорослого і дитячого організму, включаючи:

– головні болі, мігрені
– хронічні болі в шиї і спині
– порушення координації
– ортопедичні проблеми, сколіоз
– розлади центральної нервової системи
– стани після черепно-мозкових травм, пошкодження спинного мозку
– різноманітні дитячі хвороби
– аутизм, ДЦП
– розлади емоційної сфери
– проблеми, зв’язані із стресом і перенапруженням, психічною травматизацією
– підвищена втомлюваність
– хронічна втома
– зниження імунітету
– міофасціяльний больовий синдром та інші патології м’язової і сполучної тканин
– синдром скронево-нижнєщелепного суглобу
– посттравматичні, післяопераційні стани
– попередження спайкових процесів
– патології ЛОР-системи
– патології зубощелепної системи
– нейростоматологічні синдроми і захворювання
– бронхіальна асма
– церебрастенічний синдром
– вегетативно-вісцеральні синдроми
– нейропатії черепних і лицьових нервів
– гемо- і ліквородинамічні порушення
– хронічна вертебро-базилярна недостаність
і багато іншого

 

Зовсім не обов’язково чекати явно виражених, помітних дисфункцій чи звертатись за допомогою лише при гострих станах, гострому болю. Краніосакральна терапія зарекомендувала себе як потужну форму профілактики для збереження здоров’я та лікування широкого спектру захворювань, не зважаючи на свою легкість та тендітність, та дуже добре застосовується по всьому світі.

Завдяки КСТ виліковування відбувається шляхом активізації процесів самовідновлення організму.

В сучасній доказовій медицині прийнято все підтверджувати інструментально, а значить і краніосакральний ритм бажано записати (як кардіограму) і показати зміни “до” і “після”. А більшість феноменів, які використовують остеопати, підтвердити інструментально не вдається, а значить, і проконтролювати ефективність лікування теж неможливо (2). Та на сьогодні це вже не так стосовно доказовості самого КС-ритму (про що йдеться нижче). Та як КСТ м’яко впливає на усі системи і процеси тіла, що зв’язані між собою на різних рівнях, і пояснюється природними принципами біодинаміки та біомеханіки тіла людини, а також впливає і на психіку з точки зору біохімії, психоневрології та соматопсихології в контексті холістичної медицини. І вплив цей відбувається від моменту першого доторку терапевта до людини, і до двох тижнів після сеансу КСТ. Тіло людини адаптується до змін і впливів, до терапевтичних також, та і сама адаптивна здатність внаслідок КСТ покращується, що є важливо само собою.

Від моменту створення КСТ остеопатом Джоном Аппледжером, як методу лікування, профілактики, оздоровлення і до сьогодні клінічно доведений терапевтичний вплив цього методу на людину, із вираженим послабленням, зняттям чи усуненням патологічних станів, захворювань, чи їх симптомів із досягненням нормалізації порушених раніше процесів життєдіяльності і одужання, із відновленням здоров’я, досягненням гомеостазу. А це наводить на те, що краніосакральний ритм, з яким працюють терапевти, існує,  що є логічним і основним умовиводом.

Проте були проведені і опубліковані в 2020 році наукові дослідження (3), які доводять існування ритміки ліквородинаміки. Це дослідження повідомляє про пряме об’єктивне вимірювання третього ритмічного руху у голові людини, надаючи раціональні наукові докази, що документують існування ритмічного руху, відмінного від артеріального та дихального ритмів!

В Україні остеопатія ще перебуває на стадії апробації. Державних дипломів за цим напрямком поки не видають (2). Але на все свій час, адже КСТ є лікувальним методом, як напрям офіційної медицини багатьох країн Європи та світу, і навіть передбачений, як такий лікувальний метод, витрати на який покриваються страховими компаніями у наслідок страхового випадку (захворювання, травматизації ітп).

Я запрошую на КСТ, розслабитись, оздоровитись, допоможу гармонізувати ваш “внутрішній світ“, створивши для цього умови, зцілитись, адже самозцілення — це одна з основних природних здатностей людини, завдяки механізмам саморегуляції.

Вам добре, і мені корисно практикувати у цей непростий час.

І нагадую тим, хто знайомий з цим прекрасним методом оздоровлення, прошу поширити цю інформацію зі зрозумілих причин.

 

А кожного, хто читає цей текст, цікаво та корисно — переглянути відео про остеопатію, КСТ, про саморегуляцію і відновлення здоров’я, з моїм вчителем, лікарем Миколою Голембйовским.


Будьте здорові і уважні до себе, та вчасно звертайтесь по допомогу.

Працюю індивідуально та до досягнення результату.

 

 

 – Данило Мудрий, масажист, КС-терапевт

 

 

 

(1) Котелевський В. І., Салівон С. М. – «Застосування краніосакральної терапії у фізичній реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта», Журнал ПРОБЛЕМИ ЗДОРОВ’Я, ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ, РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ЕРГОТЕРАПІЇ, ст. 113 (м. Суми, 3 грудня 2018 року)

(2) Daily Day – «Мануальна терапія VS остеопатія», 04 квітня 2021 року – https://dailyday.com.ua/health/manualna-terapiya-vs-osteopatiya.amp.html

(3)  Thomas Rosenkilde Rasmussen, Karl Christian Meulengracht – “Direct measurement of the rhythmic motions of the human head identifies a third rhythm”, The Journal of Bodywork and Movement Therapies – https://www.bodyworkmovementtherapies.com/article/S1360-8592(20)30171-6/fulltext

 

 

Total Views: 1 851