Total Views: 252

 

В епоху інформаційного суспільства та особистого успіху, але водночас і суспільства показовості, емоційного вигоряння та соціальної ізоляції актуалізується проблема досягнення життєвого балансу. Так, встановлені самими ж людьми сучасні норми поведінки сьогодні часто нівелюють створені останніми століттями законодавчо усталені основоположні права людини, оскільки теперішня молодь, в силу вищевказаного впливу зовнішнього середовища, часто змушена цілком свідомо відмовлятись від права на відпочинок, створення сім’ї, народження дітей тощо. Вітчизняне ринкове середовище доволі часто, нажаль, ототожнюється з «диким капіталізмом» із його жорсткими правилами конкурентної боротьби, коли «мета виправдовує всі засоби». Нерідко, такими засобами є наймані працівники підприємства, ба-більше – навіть його керівництво. В сукупності ж із перманентними українськими соціально-економічними кризами, такий спосіб життя більшості економічно-активного населення призводить до поступового руйнування та деградування нашої тисячолітньої нації (у підсумку – маємо банальне вимирання).

Звичайно, що в житті кожної людини не існує безвихідних ситуацій, і в даному випадку викристалізовують ся три основні варіанти покращення існування пересічного українця:

1)    запастись терпінням і чекати, доки усе зміниться на краще;

2)    набратись мужності і змінювати світ під себе;

3)    навчитись існувати із користю для себе у даному середовищі.

Перший варіант є найлегший, але, водночас, найменш ймовірний, оскільки, як показує досвід, ділова та соціальна кон’юнктура в Україні вкрай нечасто дарували періоди сталого економічного розвитку та добробуту.

Відтак, хотілось би детальніше поговорити про людей, які обирають ІІ та ІІІ варіанти. І з метою того, щоби в процесі досягнення своєї мети понести якнайменше моральних та матеріальних втрат, таким особистостям слід у повсякденному житті застосовувати вже давно апробовані на практиці в економічно-розвинутих країнах світу методики із напрямку особистого розвитку.

Однією із них є запропонована всесвітньо відомим тренером, консультантом та бізнесменом Брайаном Трейсі, у якій він з одного боку дає доволі прості секрети підвищення особистої продуктивності праці, а з іншого – секрети того, як вберегтись від надмірної роботи, перенапруження та «вигоряння».

Ці інструменти вчать нас, насамперед, проводити власний внутрішньо-особистісний аналіз з метою того, щоб побачити свої сильні та слабкі сторони, а також виявити ту роботу, яка в перспективі не принесе нам жодної користі, хоча на даний час відбирає у нас найцінніший ресурс – час. Основний меседж до сучасного працівника – роботи завжди буде більше, ніж ми можемо виконати, відтак, потрібно навчитись розставляти акценти, насамперед корисні для нас.

Далі автор привчає нас правильно та на постійній основі планувати та прописувати свої життєві плани, цілі: від щоденного періоду до перспективи на ціле наше життя.

Дуже цікавими є рекомендації автора про способи виконання різних наших робіт: градуйовано, відфільтровано та покроково. Вкрай знаковою є запропонована теза: «найперше – з’їжте Вашу найбридкішу жабу».

У підсумку, усі ці та багато інших кроків ми повинні робити для того, щоб: по-перше – підвищити власну особисту ефективність, продуктивність праці; по-друге – мати вільний час для сім’ї, відпочинку, заняття з хобі; і у підсумку, по-третє – досягати у житті поставлених цілей, зберігши власне фізичне та психічне здоров’я та отримавши насолоду від власних здобутків.

Варто сказати, що дана методика абсолютно ефективно застосовується як керівниками, так і найманими працівниками.

Так, менеджмент організації завжди повинен планувати свої дії та приймати рішення у стані невизначеності та волатильності сучасного ринкового середовища. З особливими викликами часто зустрічаються молоді підприємства у період свого зростання, оскільки попри підвищення прибутку суттєво збільшується і кількість нових завдань та обов’язків. І це все потрібно виконувати, як правило, негайно, що породжує багато труднощів для керівництва такого бізнесу.

Знайомою є і ситуація з позицій найманого працівника, якого ще під час влаштування на роботу повідомили, що він повинен працювати в умовах багатозадачності та швидкого темпу роботи. Невміння ж справитись із такими викликами часто призводить до негативних наслідків у колективі: постійно напружений мікроклімат, падіння мотивації та продуктивності праці (через безперервність завдань), плинність кадрів тощо.

Насправді, універсальність даної техніки проявляється у тому, що вона розрахована для використання кожною пересічною людиною в діапазоні 24/7. Вона впорядковує, на перший погляд непомітні, технічні моменти у нашому житті. Однак, у підсумку, правильно організована кількість перетворюється у абсолютно нову якість, що дозволяє кожному із нас відшукати приховані особисті таланти та у повній мірі розкрити власний потенціал.

Тому, вже цієї осені тренінговий центр «Ля Телепате» запроваджує нову програму із особистого розвитку «Прості секрети Вашої продуктивності». Курс розраховано на керівників (засновників) МСБ, найманих працівників (з великих та малих організацій різних форм власності), а також для тих, хто хоче надати власному життю «НОВОГО СТАРТУ».

І пам’ятайте, Ваш досвід є для нас є дуже важливим, оскільки із кожною зустріччю ми спільними зусиллями апробуємо видатні світові методики в українських реаліях.

Чекаємо Вас на наших заняттях!

Василь Зеленко

к.е.н., доц., доцент кафедри економіки та публічного управління ЛНУ ім. Івана Франка