Total Views: 366

Центр тренінгів «Ля Телепате» весь свій час – в спеку, дощ і холод, 365 днів на рік, 24/7) – присвячує підтримці та просуванню українського малого та середнього бізнесу, а також підтримці психологічного здоров’я, морального стану та працеспроможності. 

Проте, окрім цього, ми ще займаємося і підбором персоналу. За роки роботи у нас накопичився немалий досвід у цьому нелегкому процесі, яким ми і хотіли б з Вами поділитись, ну і, звісно, допомогти знайти ідеальну роботу саме для Вас ?
Скажете, –  неможливо? Тоді поїхали ?

Кожен з нас знаходиться в ринкових умовах. У нашому конкретному випадку – ринок – праці, товар – робоча сила. Її (робочу силу) на ринку купує покупець праці, – тобто наш майбутній працедавець, або ж директор. Від сьогодні саме він стає нашим основним Клієнтом. Він робить нас видимими на ринку, матеріалізує нашу робочу силу у гроші, тобто, конвертує  її. І чим швидше пошуковець роботи прийме і усвідомить цей факт – тим швидше і стрімкіше його кар’єра і самореалізація підуть вгору.

Коли йдете влаштовуватися на потенційне місце праці, маєте чітко засвоїти той факт, що Ви йдете продавати себе як носія набору певних психофізичних характеристик, іншими словами – певної сукупності рис технологічного інтелекту та емоційного інтелекту. Те, що Ви справжній фахівець, –  розумний, знаючий і досвідчений – звісно може у перспективі збільшити суму договору купівлі-продажу робочої сили, – проте, не рідкісні випадки коли пихаті обличчя “унікальних спеціалістів”, яких доводиться нерідко зустрічати, аж ніяк цьому не сприяють. Це те ж саме, що ви приходите у перукарню і вас зустрічає пихатий перукар, якому ви маєте ще й доплатити за його пиху ?

Далі. Тренінги, семнари, вебінари, статті, лікбези колег, кваліфікований ейчар – всі ці фактори пришвидшують процес реальної оцінки потенційного товару (в нашому випадку, нагадуємо, це – робоча сила, її намагається продати потенційний працівник, а купити – потенційний роботодавець). Не потрібно вдавати з себе того, ким Ви не є. Результатом цього стане те, що (у  кращому випадку!) Вас вважатимуть не зовсім чесним. В гіршому – з вас посміються. А Ви ж не за цим приходили? Оптимальним способом поведінки є демонстрація своїх сильних сторін, чесно відповідаючи на запитання і уникаючи оціночних суджень стосовно попереднього досвіду (“всі мої директори були невігласами, колективи – недоброзичливими, клієнти – жадними, робота – нудною і безперспективною”).

Тож, аби цей процес пройшов для Вас як пошуковців роботи, успішно, вам варто пам’ятати про  декілька пунктів:

      1. Бути позитивно налаштованим – не щодня Вам доводиться укладати такі життєво важливі угоди!
      2. Вивчити сайт та іншу інформацію про фірму куди Ви хочете потрапити та її товар, орієнтуватися у азах її роботи (без шпіонажу: “а на вашій сторінці я бачив фотографії з корпоративу, мені взагалі не подобається такий спосіб відпочинку”). Пам’ятайте, – Вас оцінюють не по тому, що Ви про себе кажете – Вас оцінюють по Ваших же реакціях, оцінках та попередньому досвіду.
      3. Визначити для себе рівень заробітної плати, на яку Ви розраховуєте. Якщо сумніваєтесь у ньому – відверто скажіть про це. На пряме запитання про суму можете відповісти так: на попередній роботі я заробляв… А тут хотів би спробувати більше (менше, так само).
      4. Привітайтесь з колективом, будьте привітним, усміхненим. Це зніме напругу в першу чергу з Вас самих і дозволить краще себе показати ?
      5. Пам’ятайте, – комунікація – основа людських стосунків. Кращим спеціалістом можна стати. Кращою людиною – не завжди. Постарайтесь знайти хороше у кожному учаснику колективу, адже з цими людьми вам надалі проводити багато спільних годин. Почніть будувати стосунки з першого ж дня – зі знайомства. А на прощання щиро побажайте усім гарного дня ?

Самореалізації вам та успішних, продуктивних місць роботи!