Total Views: 935

 

Здавна люди грають в ігри. За призначенням, ігри бувають різних типів – навчальні, пізнавальні, розважальні, розвиваючі та інші. За видами, це можуть бути дитячі ігри, які сприяють розвитку уяви та особистості, спортивні, які є не лише розвагою а й відділилися у конкретну індустрію, настільні ігри, азартні, логічні, електронні, рольові, салонні, симуляції, онлайн (за матеріалами Вікіпедії). Звісно, психологія, як одна із передових та тих, які активно розвиваються, наук, просто не може залишатися осторонь ігрового процесу.

Проте, в чому суть ігротерапії у психології? Звісно, ігротерапія має багато форм і функцій, ми ж розглянемо одну з них – терапію із застосуванням метафоричних асоціативних карт (МАК).

Одними з найвідоміших – від створення 20 років тому – метафоричних карт стали карти «О». Далі виникали нові колоди, до роботи долучалися психологи, психіатри, художники та творчі люди з різних країн. Виникло багато нових колод, серед яких – «Сага», «Персона», «Персоніта», «Подолання», «1001», «Міфи», «Кухня», «Морена», «Босх» та багато інших. Все більшу роль МАК почали відігравати у психотерапії, роботі з дітьми, з групами дорослих (закритими чи відкритими), людьми творчих і навпаки, звичайних професій, хворими, людьми, які проходять власну психотерапію та просто групами приятелів, які хочуть по-новому, у незвичний та цікавий спосіб провести спільний час. Велика кількість позитивних відгуків зробила ігри з використанням МАК популярними, і от вже останнє десятиліття в Україні цей напрям також активно розвивається.

Які ж є можливості застосування МАК:

      • В якості засобу для зняття комплексів (розкомплексування) нашої інтуїції та фантазії
      • В якості стимулу до спілкування і правдивого самовираження
      • Як тренувальний засіб для розвитку креативності
      • В якості гри, наповненої гумором і поезією, яка приносить масу задоволення
      • Як об’єднувальний засіб для групи людей, котра хоче досягнути більшої продуктивності.

 

Грати у МАК можуть люди будь-якого віку та соціального статусу, професії, люди, які живуть в різних країнах та мають радикально різні погляди на життя. Метафоричні асоціативні карти зближують, допомагають очима інших людей подивитись на світ, а також і самим, під цілком іншим кутом зору, поглянути на себе.
Грайте із задоволенням та для власної радості і саморозвитку :)

Для гри у МАК важливо, хто саме вестиме гру. Про кращу взаємодію під час психологічної роботи, читайте у ще одній нашій статті.